statystyki szczegółowe

Aktualności

Seniorzy: Zwycięstwo "za sześć punktów"!

• autor: admin, 2018-05-08 15:49

W sobotę Cyklon mierzył się z bezpośrednim rywalem w walce o awans do klasy okręgowej, Unią Wąbrzeźno. Po meczu pełnym walki i niewielu klarownych sytuacji bramkowych Cyklon zwyciężył 2-0 po dwóch bramkach Adriana Kowalskiego.

W pierwszej połowie właściwie działo się niewiele. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo, sporadycznie stwarzając zagrożenie pod bramką rywala. Niewielka ilość sytuacji bramkowych skutkowała bezbramkowym remisem do przerwy.

Po przerwie sytuacja zmieniła się błyskawicznie. Już po dwóch minutach gry Cyklon wyszedł na prowadzenie, kiedy to Kowalski wykorzystał podanie Lewandowskiego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po tej bramce unici zawzięcie dążyli do wyrównania, jednak podopieczni trenera Marka Zająca grali bardzo konsekwentnie i skutecznie przerywali ataki gości daleko od bramki strzeżonej przez Supczewskiego. Sporadycznie do interwencji zmuszony był właśnie bramkarz naszego zespołu, jednak żadna z sytuacji nie była na tyle groźna by mogła zaskoczyć dobrze dysponowanego goalkeepera. Na nieco ponad kwadrans Cyklon podwyższył prowadzenie. Ponownie za sprawą Kowalskiego, który wykorzystał dogranie Kurka wzdłuż bramki i pewnie pokonał Andrzejewskiego. Po tej bramce było już pewne, że to Cyklon wygra to spotkanie i tak też się stało. Cykloniści zainkasowali kolejne trzy punkty i zwiększyli przewagę nad resztą stawki.

Do końca sezonu zostało sześć spotkań, które wbrew pozorom wcale nie będą łatwiejsze niż te z minionej soboty. Na początek trudny wyjazd do Pogromu Zbójno, który wiosną u siebie jeszcze nie przegrał, a za tydzień mecz z Piastem Łasin. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Bramki:
47' Adrian Kowalski (as. Michał Lewandowski)
74' Adrian Kowalski (as. Piotr Kurek)

Skład:
Supczewski - Rudewicz,Kaczorek,Łagodziński B.,Warduliński,Sadowski,Mańka,Ostrowski P.,
Kurek,Lewandowski,Kowalski

Zmiany:
63' zszedł Patryk Ostrowski, wszedł Radosław Łagodziński
75' zszedł Piotr Kurek, wszedł Grzegorz Urbański
89' zszedł Adrian Kowalski, wszedł Mateusz Bochat